13 najlepších domácich liekov Získajte žiarivú pokožku za 7 dní

Máte svadbu, aby ste sa za týždeň zúčastnili? Nemáte žiadnu príležitosť ísť do kúpeľov alebo salónu kvôli svojim hektickým pracovným plánom a domácim prácam? Vaša kuchyňa príde na vašu záchranu a domáce lieky vašej babičky budú vašim Spasiteľom. Do 7 dní môžete dosiahnuť požadovanú žiaru a čerstvosť na pokožke. Áno! Je možné s týmito prírodnými domácimi prostriedkami. Všetko, čo potrebujete, je jednoducho vytiahnuť 10 minút svojho dňa, buď skoro ráno, alebo pred spánkom. Ak budete dodržiavať niektorý z týchto režimov každý deň, určite sa chystáte divákov so svojím leskom, keď vstúpite do svojej veľkej párty!
Zoznam 13 domácich liekov Získajte žiarivú pokožku za 7 dní
1. Pevajte pokožku papájou
Papaya obsahuje enzým nazývaný papain, ktorý má antibakteriálnu povahu, pomáha poškodenou pokožkou, a tým zvyšuje textúru pokožky pre plynulosť. Toto ovocie musíte použiť na svoje prírodné bieliace vlastnosti, ktoré pomôže znížiť vzhľad jaziev.
Mali by ste rozrezať zrelú papáju na kúsky a premiešať ju s jednou lyžičkou prášku santalového dreva a jednou lyžičkou medu. Teraz rozdrvte túto zmes, aby ste vytvorili hladkú pastu. Túto pastu musíte aplikovať na oblasť tváre a krku a nechať ju sedieť 30 minút pred opláchnutím studenou vodou. Po pokladaní pokožky uterákom naneste na tvár ružovú vodu pomocou bavlny. Ak sa budete riadiť týmto liekom raz týždenne, určite uvidíte zmenu vzhľadu tónu pokožky.

Ako prírodný zdroj vitamínu A môže papája dodať vašej pokožke prirodzenú žiaru. Papaya je bohatá na vitamín C, ktorý vám pomáha zbaviť sa suchosti a vrások. Okrem toho je naplnený vitamínom E, ktorý zlepšuje krvný obeh a zvyšuje celkové zdravie vašej pokožky. Papaya má tiež beta karotén, ktorý osvetľuje pleť pokožky a spôsobuje, že vaša pokožka vyzerá jasnejšia a mladšia.
Najlepšia časť o papáji je, že je to skvelý zdroj kolagénu, ktorý udržuje vašu pokožku pevnú a bacuľatú. Tiež vás to stále dlhšie vyzerá ako mladšie.
Pridajte lyžicu strúhanej papáje do pohára studenej vody a umyte si ju tvárou. Môžete použiť lyžicu papájskej buničiny na výrobu pasty na odlupovanie pokožky alebo ju kombinujte s citrónovou šťavou na rozjasnenie pleti.

Zdroj: Worldakhbar.com2. Mintu žiara
Jedna z najpopulárnejších letných ingrediencií vo vašej kuchyni môže byť skutočne efektívna pri okamžitom prinášaní žiarenia na pokožku, všetko preto, že Mentol má chladiace a upokojujúce vlastnosti. Mincovňa je tiež účinná pri boji proti infekcii kože.
[Tiež si prečítajte: domáce opravné prostriedky na omladenie pokožky]

Na dosiahnutie výsledkov zmiešajte jednu lyžičku prášku mäty s jedným polievkovým políčkom, každý z obyčajných jogurtov a Fuller’s Earth. Urobte pastu a nechajte ju správne namočiť na ½ hodiny. Miešajte pastu, aby bola hladká a naneste na tvár. Nechajte ho zaschnúť a potom ho umyte vlažnou vodou. Všimnete si okamžitú žiaru. Udržujte prax aplikácie tejto masky na tvár raz za týždeň.
Zdroj: Topfashionz.com3. Stlačte šťavu z citróna
Citrón sa môže pochváliť anti-tancujúcimi vlastnosťami a je perfektným zdrojom, ktorý pomáha pri odstraňovaní tmavých škvŕn a škvŕn. Museli ste počuť vašu matku alebo babičku, v ktorej vás žiada, aby ste ako prirodzený liek na tmavé oblasti aplikujú citrónovú šťavu. To platí aj dnes! Kyselina kyselina citrónová sa zaujíma pri odstraňovaní odumretých buniek a vitamínu C spúšťa proces obnovy buniek.

[Tiež si prečítajte: Ako bieli svoju pokožku]
Zdroj: ladyformula.comSimply, naneste citrónovú šťavu na tmavé oblasti, ako sú lakte, kolená, škvrny atď. Po dobu asi 10 minút a potom opláchnite studenou vodou. Teraz by ste mali trieť plátky uhorky na pokožku, pretože to bude ďalej vychladnúť a zjemní vašu pokožku! Môžete to urobiť každý deň.

Mlieko, keď sa zmieša s medom v rovnakom pomere a aplikované, zvýši plynulosť a žiaru pokožky. Tí, ktorí majú mastnú pokožku, by však mali používať krémové mlieko s nízkym obsahom tuku.
Zdroj: Natural-Homeremedies-for-life.com5. Oomf pokožku ovsenými vločkami
Ovsené vločky sú bohaté na antioxidanty a proteíny, ktoré pomáhajú pri raste buniek. Preto táto jediná ingrediencia vo vašej kuchyni môže byť skutočne vašou tajomstvom krásy. Strubujte pokožku ovseným vločkou, aby ste vytvorili okamžitú žiaru, pretože odstráni odumreté bunky z vašej pokožky. Ak chcete urobiť čistenie, zmiešajte 2 lyžičky ovsených vločiek s ½ lyžičky škoricového prášku a 1 až 2 lyžičky mlieka a zmiešajte ich, aby sa vytvorila pasta. Túto pastu na tvári vydrhnite kruhovými pohybmi asi 15 minút a teraz opláchnite teplou vodou.
Ďalšie ovsené vločky, ktoré môžete vyrobiť, ho môžete premiešať s malým kurkumom a niekoľkými kvapkami citróna, aby sa vytvorila hrubá pasta. Naneste ju na pokožku a nechajte ju niekoľko minút zaschnúť. Teraz umyte túto masku teplou vodou.
Zdroj: skrášľovaniecorner.com6. Získajte ružovkastú žiaru s paradajkami
Paradajka pôsobí silne ako činidlo na osvetlenie pokožky a absorbuje prebytočný olej vašej tváre. Na pokožku by ste mali nanesiť buničinu surového paradajky a nechať ju vyschnúť. Teraz umyte vodou. Tento jednoduchý, rýchly a efektívny domáci liek dá vašej pokožke okamžitú ružovkastú žiaru. Môžete to urobiť každý deňnull