Zlý asistent: Kedy prepnúť, kedy sa má ukončiť

, čo by ste mali robiť, keď ste uviazli so zlým asistentom, tajomníkom alebo podriadeným – a váš asistent nepomôže? Kedy je len čas prepnúť asistentov alebo dokonca ukončiť osobu? Čitateľ K zázraky:
Sme malá (12 osôb) konzervatívna profesionálna investičná spoločnosť, ktorá slúži klientom s vysokým čistým hodnotou. Nedávno som sa presťahoval z front office na asistent portfólia. Mladá žena, ktorá ma nahradila, verí, že odvádza skvelú prácu, aj keď jej vedenie povedalo, že potrebuje pracovať na zručnostiach. Hovorí, že má fotografickú pamäť a neberie si poznámky o ničom, čo sa snažím vysvetliť. Pripravil som pre ňu poznámky „ako na to“, ale musel som ich opakovane tlačiť. Vytvára zoznamy „robiť“, ale zriedka robí položky na zozname. Keď sa pokúsim niečo vysvetliť, vstala a odišla alebo sa naďalej pozerá na obrazovku počítača. Jej história ukazuje, že je neustále na internete. Bolo mi povedané, aby som tieto veci monitoroval, ale cítil som sa nepohodlne. Pracujem ďalších 15 hodín týždenne, snažím sa robiť svoju novú prácu a vyzdvihnúť Slack na jej. Netreba dodávať, že som stresovaný. Manažment si je vedomý problémov, ale nie o tom, že som z toho skutočne zdôraznený. Ako by som to mal zvládnuť?
Páni – je mi ľúto, k, to znie, akoby to naozaj smrdí. Hovoríte, že bola varovaná; Hovoríte, že vedenie si už tieto problémy vie. To ma vedie k nasledujúcej rade:

Porozprávajte sa s manažmentom o prepínaní asistentov – alebo o jej vystrelení a najímanie niekoho nového. Táto osoba pre vás nefunguje a niekto hádal prečo. Možno je nekompetentná, ale možno je len mladá – alebo medzi vašimi všeobecnými generačnými pracovnými štýlmi sa stretáva. (Na obrázku: SNL mal na mieste celkom zábavnú parodie, „Millennials“.) Zrátané riadky: Veci medzi vami a ňou nepracujú. Manažment musí vedieť, že potrebuje prepnúť. Ak to znamená, že ju vystrelíte, opýtajte sa manažmentu, čo od vás potrebujú, aby sa to stalo – môže to byť písomný záznam o časoch, ktoré vám zlyhalo, môže to byť formálne varovanie písomne ​​alebo viac.
Posúdiť, čo vlastne robí, ak vôbec niečo. Budete sa musieť pripraviť na absorbovanie tejto práce počas prechodu. Možno to môžete zadať externe VA alebo dodávateľovi; Možno jej môžete dať veľa pred prechodom, aby sa veci dostali do banky. (Ak je to možné, najímanie stážistov, ktorý by sa mal trochu prekrývať medzi svojím zlým asistentom a budúcim asistentom by mohol pomôcť.)
Pokúste sa poučiť zo situácie. Zistite, prečo sa táto osoba najala: Vyzerala skvele na papieri? Bola inzerovaná sada nesprávnych zručností? Kdekoľvek bol odpojenie, musíte vložiť skutočnú myšlienku, čo sa stalo a ako to nabudúce môžete urobiť lepšie. Existujú veci, ktoré treba objaviť o vašom vlastnom manažérskom štýle, ako aj inštitucionálne pre spoločnosť, kanceláriu a prácu.

Moja rada by sa mohla líšiť, ak by to nebolo na tejto úrovni (moja staršia rada pre čitateľa so zlou tajomníkom by mohla byť zaujímavá; čitateľ tam zdieľal asistenta s partnerom vo veľkej firme a asistent neustále uprednostňoval iné veci Nad prácou OP)-ale znie to, akoby si všetci boli vedomí toho, že tento pracovník je problémom, a nikto tam nie je, aby ju biela. Veľa šťastia, k …
Čitatelia, aké sú vaše myšlienky – čo by ste mali robiť, keď sa obývali so zlým asistentom? Koľko práce si môžete urobiť sami skôr, ako sa stane časom vystreliť? Koľko šancí dávate niekomu na zlepšenie? Ak si myslíte, že sa to vráti k generačnej priepasti, aké sú vaše tipy pre čitateľa K?
—————
N.B. Tieto podstatné príspevky majú byť zdrojom komentára komunity k konkrétnej téme, ktorú môžu čitatelia vyhľadávať bez toho, aby museli preosiať veľa nesúvisiacich komentárov. A tak, aj keď samozrejme si veľmi vážime všetky komentáre našich čitateľov, požiadame vás, aby ste si prosím, aby ste si k dispozícii svoje komentáre k téme; Threadjacks sa vymaže podľa nášho výhradného uváženia a pohodlia. Ďakujem za pochopenie!